Muhabiri tehdit eden Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Ducklo istifa etti

Muhabiri tehdit eden Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı Ducklo istifa etti

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J Ducklo, münasebetini haber yapan muhabire cinsiyetçi telaffuzlarda bulunduğu ve o kişiyi tehdit ettiği gerekçesiyle bir hafta boyunca işten uzaklaştırılmıştı. Bu karardan sonra Ducklo istifa etti.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yazılı bir açıklama yaparak, Ducklo’nun istifasını kabul ettiklerini açıkladı.

Psaki açıklamasında, ”Sözlerimiz ve aksiyonlarımızla diğerlerine onurlu, saygılı, nezaketli davranma konusunda Başkan’ın belirlediği standardı karşılama konusunda kararlıyız.” kelamlarına yer verdi.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J Ducklo’nun istifası, vazifede bir ayını doldurmayan Biden idaresindeki birinci istifa oldu.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Yardımcısı T. J Ducklo, kendisinin bir muhabirle olan alakasını haber yapan öbür bir gazeteciye cinsiyetçi telaffuzlarda bulunduğu ve o kişiyi tehdit ettiği gerekçesiyle bir hafta boyunca işten uzaklaştırılmıştı.

“Vanity Fair” mecmuası tarafından yayımlanan bir haberde, Ducklo’nun, bağıyla ilgili haber yapan “Politico” gazetesi muhabirini “Seni yok edeceğim.” diyerek tehdit ettiği belirtilmişti.

“Politico” gazetesi, 9 Şubat’ta, Ducklo’nun, Axios haber sitesi ismine çalışan ve Biden’ın seçim kampanyasına ve misyona geliş sürecine ait haberleri takip eden bir muhabirle ilgi yaşadığını argüman etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir