Kılıçdaroğlu: Dükkanları aylardır kapalı, esnaflar geçinemiyor

Kılıçdaroğlu: Dükkanları aylardır kapalı, esnaflar geçinemiyor

Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu’nu ziyaret eden CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir’den hoş haberler aldıklarını belirterek, bu kentin Türk siyaset tarihinde ve esnaf dünyasında kıymetli bir yeri olduğunu söyledi.

‘DÜKKANLARI AYLARDIR KAPALI, GEÇİNEMİYORLAR’

Esnafların piri Ahi Evran Veli’nin diyarında esnafı ziyaret ederek meselelerini dinleyeceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’de en büyük sorunu yaşayan esnaflarımızdır. Dükkanları aylardır kapalı, geçinemiyorlar. Problemleri var, halka hizmet edemiyorlar. Dilek ettikleri takviye bugüne kadar sağlanmadı. Münasebetiyle orada bir yangın var. Onların feryatlarına bizim tercüman olmamız lazım. Duymayan kulaklara duyurmamız, görmeyen gözlere göstermemiz lazım. Ahi Evran’ın yerinde esnafın kaygılarını dillendirmek bizim boynumuzun borcudur. Biz toplumun en zayıf halkalarının tercümanı olmak zorundayız. O insanlara takviye vererek yanında durmak zorundayız. Onların bir tarafa atılmasını asla kabul etmeyiz, hakikat bulmayız.”

‘HİÇ KİMSE KENDİSİNİ SAHİPSİZ HİSSETMEMELİ’

Kılıçdaroğlu, külfet çeken tüm kesitlerin yanında olmaya uğraş ettiklerini vurgulayarak, “Bu ülkede hiç kimse kendisini sahipsiz hissetmemeli. Herkes şunu âlâ bilmelidir ki şayet bir kişi ‘benim sahibim kimdir?’ diye etrafa şöyle bir bakıyorsa beni ve Cumhuriyet Halk Partisini görecektir. Onların sahibi biziz. Sıkıntılarını biz lisana getireceğiz. Kim görmek istiyorsa göstereceğiz. Görmek istemeyenlere de duyuracağız ve göstereceğiz.” diye konuştu.

Daha sonra Ahi Evran Külliyesi’ne geçen Kılıçdaroğlu, Ahi Evran Veli’nin türbesini ziyaret ederek dua okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir