Erman Ilıcak kimdir, kaç yaşında, nereli? Türkiye’nin en güçlü beşinci ismi

Erman Ilıcak kimdir, kaç yaşında, nereli? Türkiye’nin en güçlü beşinci ismi

belirli oldu. Listede yer alan 100 bireyden 67 mükellef ismini saklamayı tercih ederken, ikinci sırada , üçüncü sırada Rahmi Koç, beşinci sırada Erman Ilıcak ve altıncı sırada Ömer Koç yer aldı. Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak, Türkiye’nin en güçlü iş insanları ortasında yer alıyor.

ERMAN ILICAK’IN HAYATI

1967 yılında Malatya dünyaya geldi. Erman Ilıcak 2021 yılı prestijiyle 54 yaşındadır.

Erman Ilıcak, 1985 yılında Özel TED Ankara Koleji’nden ve 1990 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nden mezun oldu. 2002 yılında Minnesota Üniversitesi’nin yanı sıra Viyana İktisat ve İşletme Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı. 2011 yılında Paris’teki Milletlerarası İşletme Okulu’ndan İşletme İdaresi doktora derecesi aldı.

1993 yılında Rusya St. Petersburg’da Rönesans Holding’i kurdu. Merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding, bugün Türkiye, Rusya ve Hollanda başta olmak üzere; Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da bulunduğu geniş bir coğrafyada, toplam 28 ülkede inşaat, gayrimenkul, sağlık, güç ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak faaliyet gösteriyor.

2016 yılında 215 milyon dolar yatırımla Dünya Bankası Kümesi üyesi Memleketler arası Finans Kurumu’nun (IFC) ortak olduğu Rönesans Holding, dünyanın en büyük memleketler arası müteahhitlik şirketlerinin sıralandığı Engineering News Record (ENR) listesinde 2019 yılı prestijiyle dünyada 33., Avrupa’da ise 9. sırada yer aldı. Rönesans Holding bünyesinde bulunan RC Rönesans İnşaat, Fortune 500 ve Capital 500 listelerine nazaran Türkiye’deki inşaat şirketleri ortasında birinci sırada bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir