Cani mühendis sevgililer gününde eşini öldürdü

Cani mühendis sevgililer gününde eşini öldürdü

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan mühendis Oğuz B.E., tartıştığı eşi Mihrican E.’yi boğazından bıçaklayarak öldürdü. Öldürülen bayanın bir müddettir işsiz olduğu, memleketinden getirdiği salçaları pazarda sattığı öğrenildi.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Selimiye Sokak No: 6’da bulunan 4 katlı apartmanın 4. katında meydana geldi. Teze nazaran, mühendis olduğu öğrenilen Oğuz Taner Ekmenci (50), 2 çocuk annesi karısı Mihrican Ekmenci’yi (46) konutlarında boğazından bıçaklayarak öldürdü. Dedesinin yanında bulunan 17 yaşındaki oğlunun yanına giden Oğuz Taner Ekmenci annesini bıçakladığını söyledi. Olay polise haber verildi. Katil zanlısı koca, polis tarafından gözaltına alındı. Konuta giden polis takımları Mihrican Ekmenci’nin cesedi ile karşılaştı.

Cinayet zanlısı kocanın vakit zaman eşine şiddet uyguladığı ve bu yüzden daha evvel de eşine yaklaşmama önlem kararları da olduğu ve önlem kararı kalkınca birlikte kaldıkları ileri sürüldü. Mihrican Ekmenci’nin cesedi polis ve savcının olayı yerindeki incelemesinin akabinde otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

KOMŞULARI OLAN MUHTAR OLAYI ANLATTI

Olayı meydana geldiği apartmanda oturan Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı, “En üst kat komşumdu. Kendisiyle görüşüyorduk. Çok düzgün bir insandı. Halk eğitimde muhasebe bilgisayar kurslarında hocalık yapıyordu. Pahdemiden ötürü kurslar açılmadığından kendisi pazarda Kahramanmaraş’tan annesinin gönderdiği salçaları satıyordu. Eşi de bildiğim kadarıyla elektrik elektronik mühendisiydi. Çok üzgünüz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir